Tuzla Kiralık Vinç

Tuzla Kiralık Vinç

Dünya üzerinde çeşitli sektörlerde ağır ürün taşıma kullanımı görülür. Tonlarca ağırlıkta bulunan çeşitli ürünlerin taşınması noktasında iş makineleri ihtiyacı doğar. Genellikle kullanılan iş makineleri içerisinde forklift ve vinç ihtiyacı doğar. Bu sayede çeşitli alanlarda kullanmak için vinç kiralama hizmeti sağlanır. Tuzla vinç kiralama firması olarak çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda sizlere hizmet sağlanmaktadır. Gerekli iletişim kanalları sayesinde firmamız ile kontak kurmak çok basittir. Belirtilen aşamaları takip ederek vinç kiralama hizmeti almanız artık çok daha pratik bir işlem haline geldi.

Vinç kullanımı çeşitli alanlarda karşımıza çıkmaktadır. En yaygın kullanım biçimi sanayi sektörü, liman ve gemicilik sektörü gibi noktalarda bulunur. Fakat kullanım noktası bunlarla sınırlı değildir. Binlerce tonluk ürün bulunan her oluşum içerisinde vinç kiralama ihtiyacı doğabilir. Ayrıca vinç talebi en fazla inşaat sektörü içerisinde yer almaktadır. İşleve ve amaca göre kullanım değişkenlik gösterir. İhtiyaç doğan her noktada Ilgın Vinç İşletmeciliği şirketi olarak sizlere efektif hizmet sunulur. Firmamızın en büyük özelliklerinden biri uygun fiyat seçenekleriyle hizmet sağlamasıdır. Bireylere verilen hizmet ele alındığında fiyatlar oldukça makul seviyelerde yer alır.

Vinçler Neye Göre Sınıflandırılır?

Tuzla Kiralık Vinç

Vinçler birçok duruma ve işleve göre kategorize edilmektedir. Her alanda olduğu gibi araçlarda amaca ve özelliklere göre karşımıza çıkar. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması olarak her türlü vinç seçeneği firmamızda yer almaktadır. İsteğe göre hizmet seçimi yapmak mümkün olan durumlardan biridir. Vinçlerin kategorilere ayrılmasına olanak sağlayan bazı durumlar şunlardır:

  • Hareket kabiliyetlerine ve biçimlerine göre vinç türleri, adından da anlaşılacağı gibi hareket biçimlerine göre şekillenen bir türdür. Kendi içerisinde çeşitli kategorilere ayrılmaktadır.
  • Ağırlık kaldırma durumuna ve kabiliyetine göre vinç türleri, vinçler değişik ağırlıklar taşıdıkları için çeşitli kategorilere ayrılırlar. Kimisi yüksek ağırlık kaldırırken bazıları daha ufak ağırlıklar taşıyabilmektedir.

Yukarıda belirtilen kategoriler kendi içlerinde değişik vinç türlerine ayrılır. Günümüzde büyük ve küçük olmak üzere birçok vinç bulunur. Amaca ve kullanım işlevine göre farklı mecralarda talep görürler. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması olarak hemen hemen her vinç türü kurumumuz içerisinde yerini alır. Vinç talebi için firmamız ile kontak kurmanız yeterli olacaktır. Amaç ve hizmet belirten müşterilere ekstra vinç önerileri de yapılır.

Hareket Kabiliyetlerine Göre Vinç Türleri

İş makineleri için en önemli durumların başında hareket biçimleri gelmektedir. Makineler türlerine göre çeşitli manevra yeteneğine sahiptir. Buda araçların kategoriye ayrılmasında veya kullanım tercihlerinde etkendir. Hareket kabiliyetine göre çeşitli tercih nedenleri bulunur. Kullanım amacına bağlı olarak vinç kiralamak isteyen kişiler istekleri doğrultusunda seçim yaparlar. Tuzla vinç kiralama şirketi olarak her türlü hareket yeteneğine ve türüne sahip vinç seçenekleri bulunmaktadır. Hareket kabiliyetlerine göre sınıflandırılan vinçler şunlardır:

Kule Vinç Türü

İsminden belli olacağı üzere kule gibi olan türlerden biridir. Yüksek ve büyük ağırlıkları taşıyan yere sağlam basan büyük vinç çeşididir. Genellikle 20 veya 25 metre üzeri olan yüksek ve geniş alanlarda tercih edilir. Ayrıca minimum yarım ton ve üzeri için kullanılan devasa iş makineleri olarak karşımıza çıkar. Kullanım alanları genellikle liman gibi büyük ve ağırlık gerektiren alanlardır. Konteyner taşımacılığı konusunda büyük verim gösteren kule vinç sık sık İnşaat alanlarında da görülür. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması sayesinde kule vinç sahibi olmanız mümkündür.

Paletli Vinç Türü

Normal tekerlek yerine palet sistemi ile hareket eden vinç çeşididir. Palet konusunda bilgi sahibi olmayan bireyler tankları göz önüne getirerek durumu kavrayabilir. Tankların tekerlek yerine kullandığı palet vinçte de kullanılır. Genellikle çamurlu veya yumuşak tarzdaki arazi içlerinde tercih edilebilir. Özellikle inşaat alanları çamur, kum ve toprak zeminine sahiptir. Bu nedenle paletli vinç fazla sayıda tercih edilir. Ayrıca çeşitli yağmur ve kar olayları da zemini cıvık hale getirme nedeniyle palet vinç kullanımına yöneltir. Paletli vinç özelliklerinden biri de genellikle 360 dereceye kadar dönüş sağlamalarıdır. Dönüş bakımından kullanım verimli olacağı için tercih edilir. Tuzla vinç kiralama şirketi sayesinde paletli vinç sahibi olmak basittir.

Lastik Tekerlekli Vinç Türü

İsminden belli olacağı gibi tekerlekleri lastik olarak bulunan vinç türüdür. Ayrıca kamyon, kamyonet gibi araç üzerine monte edilerek kullanıldığı da görülür. Yolda giderken birçok kamyon üzerinde bu tarz vinç türü görürüz. Genellikle ağır olmaları sebebiyle kum ve toprak üzerinde tercih edilmez. Yumuşak zemin sorun olacağı için sert ve dayanıklı zeminlerde tercih edilir. Asfalt, cadde veya yol kenarlarında daha sık görülen vinç çeşididir. Tuzla vinç kiralama firması sayesinde lastik tekerlekli vinç edinimi pratiktir.

Gezer Köprülü Vinç Türü

Bu tarz vinç çeşitleri genellikle asma katlara veya çatı tarzı alanlara kurulan köprü sistemini andıran tarzdır. Kullanım amacı olarak çeşitli santrallerde yaygın şekilde görülür. Endüstri sektörü veya hidroelektrik sektörü içerisinde fazla miktarda kullanılan vinç çeşidi olarak karşımıza çıkar. Genellikle 1 ton ve üzeri ağırlık kaldırma aşamasında tercih edilirken maksimum taşıma kapasitesi 50 tona kadar ulaşmaktadır.

Raylı Sistem İçinde Kullanılan Vinç Türü

Adından anlaşılacağı gibi ray üzerinde efektif hareket biçimine sahip vinç çeşididir. Genellikle git gel yaparak taşıma özelliğine sahip olan vinçler bazı durumlarda artı şeklinde de bulunur. Sağ sol veya ileri geri hareket seçenekleri ile dört yol biçimini andırır. Kullanım alanı olarak genellikle depo tarzı alanlar ve çeşitli tersane bölgelerinde tercih edilir. Ayrıca -50 dereceye kadar soğukluğa dayanıklı olması nedeniyle farklı mecralarda da kullanılır. Zorlu hava şartlarına sahip bölgelerde fazla miktarda tercih edilmektedir. Maden ocağı veya yer altı kaynakları gibi alanlarda da kullanımı fazla miktarda bulunur.

Yukarıda belirtilen kategoriler harekete bağlı vinç türlerini oluşturur. Tuzla vinç kiralama şirketi tarafından bütün vinç seçeneklerini uygun fiyatlar ile kiralamak mümkündür. Tek yapmanız gereken çeşitli iletişim kanallarından kontak kurmak olacaktır.

Kaldırma Kabiliyetine Göre Vinç Türleri

Çeşitli ağırlık kaldıran iş makineleri bulunur. Vinçler hareket özellikleri haricinde kaldırımları ağırlığa göre de kategorilere ayrılır. Bu kategoriler şunlardır:

Teleskopik Bomlu Vinç Türü

Değişik ismi nedeniyle kafa karıştırıyor gibi dursa da aslında herkesin bildiği makinelerden biridir. İç içe geçen oluşum sayesinde uzayan veya geriye gelerek kısalan vinç çeşididir. Bu vinçler 200 metre uzunluğa kadar erişebilme kabiliyetine sahiptir. Ayrıca ağırlık olarak 1200 tona kadar kaldırdığı görülebilir. Bu nedenle aşırı ağır kaldırma işlemlerinde tercih edilir.

Sepetli Vinç Türü

Vinç uç kısmında sepet bulunarak kullanılan çeşittir. Genelde itfaiye ve çeşitli insan taşıma alanlarında kullanımı görülür. 60 metre uzunluğa kadar erişen vinç kısa haliyle 10 metre alanda da hizmet verebilir. Sokak aydınlatma, bina dışı kaplama, çeşitli klima montajları, yüksekten insan kurtarma gibi alanlarda kullanılır. Tuzla vinç kiralama firması tarafından sunulan vinç modelleri içerisinde yer alır.

Şile Kiralık Vinç hizmetimize de ulaşabilirsiniz.

Sabit Vinç Türü

Sabit vinç isminden anlaşılacağı üzere belirli alanda sabit olarak bekleyen çeşittir. Genellikle liman veya çeşitli fabrika alanları içerisinde görülür. Kullanım amacı ile büyük yer kaplaması nedeniyle ağır yükler kaldırabilir. Tuzla vinç kiralama firması içerisinden tedarik etmek isteyen müşterilere kiralanabilmektedir.

Scroll to Top