Pendik Kiralık Vinç

Pendik Kiralık Vinç

Gündelik hayat içerisinde taşıma ve nakliye aşamaları önemlidir. Bu alanların başında inşaat sektörü, sanayi sektörü ve fabrika alanları gelir. Ayrıca çeşitli liman ve tersane içerisinde de yüklü ürün taşıması görülür. Ancak günümüzde maalesef insan gücüyle taşıma durumu mümkün olmayan ağırlıklar bulunur. Bu tarz durumlar içerisinde karşımıza vinç ve çeşitli iş makineleri çıkar. Ilgın Vinç İşletmeciliği hizmeti sayesinde çeşitli iş makinelerini temin etmek mümkündür. Binlerce tonluk ürün taşıma gereksinimi nedeniyle vinçler temel ihtiyaç haline gelir. Bu nedenle Pendik vinç kiralama şirketi yoğun ilgi görmektedir.

Pendik ilçesi İstanbul ili içerisinde yer alır. Anadolu yakasında bulunan Pendik bölgesi sanayi alanında ileri gelen yerlerden biridir. Ayrıca çeşitli liman ve tersane sektörüne de öncülük eder. Pendik büyük ve çok konuta sahip olmayan arazilere sahip olması nedeniyle inşaat sektörü hala aktif yoğunlukta bulunur. Beylikdüzü ve Avcılar bölgesindeki kadar Pendik içerisinde de inşaat alanı yoğun halde bulunur. Bütün bu gelişmeler sonucunda vinç ihtiyacı fazla miktarda görülür. Vinç satın almak maalesef yüklü masraflar gerektirir. Bu nedenle Ilgın Vinç İşletmeciliği firması sayesinde vinç sahibi olmanız çok daha avantajlı olacaktır. Dilediğiniz alan ve sektör içerisinde vinç kullanımı firmamız sayesinde sağlanır.

Vinç Kullanım Amaçları

Pendik kiralık vinç

Vinç ve iş makinelerinin çeşitli kullanım amaçları bulunur. Bu alanlar çeşitli sektörlerde ve işlemlerde karşımıza çıkar. Kullanılan vinç türleri ve işlemleri duruma göre değişkenlik gösterir. En yaygın olan kullanım amaçları şunlardır:

Trafik

Ülkemizde trafik sıkıştığı durumlar ve çeşitli kazalar sık sık görülür. Bu tarz kaza durumlarında vinç yardımları sayesinde araçlar kenara çekilir. Bu sayede trafik akışı sağlanarak yol düzeni oluşur.

Yol ve Köprü Yapım Aşaması

Türkiye yarımada olarak bulunması nedeniyle denize komşusu fazla olan ülkelerden biridir. Bu nedenle köprü sayısı ülkemizde fazla halde bulunur. Ayrıca alt geçit üst geçit gibi yol köprülerine de fazla rastlanır. Vinçler köprü ve yol yapımı aşamasında kullanılan efektif iş makinelerinden biridir.

İnşaat Sektörü

Vinç kullanımının en yaygın olduğu noktalardan biri ise inşaat alanlarıdır. Ülkemizde yaşayan insan nüfusu fazla olması nedeniyle çeşitli inşaat alanları bulunur. Ayrıca çarpık kentleşme önlemi için yıkılıp yeniden yapılan alanlarda vardır. Kentsel dönüşüm nedeniyle inşaat alanları yaygın halde karşımıza çıkar. Vinçler inşaat alanları içerisinde fazla miktarda kullanılan ve kiralanan araçlardır. Pendik vinç kiralama şirketi sayesinde bu konudaki ihtiyaçlarınız giderilmektedir.

İtfaiye ve Kurtarma Alanlarında

Vinçler yüksek alana ulaşması nedeniyle insan taşımaya da yarar. Özellikle sepetli vinç çeşidi sayesinde itfaiye alanında ve kurtarma aşamalarında kullanılır. Yüksekte mahsur kalan kişiler veya yardım gereken durumlarda tercih edilen araçlardan biridir.

Bina Dışı Kaplama ve Sokak Aydınlatma

Vinçler yüksek alanlara erişimi sayesinde sokak lambası tamiri veya değişimi noktasında tercih edilir. Ayrıca elektrik kabloları veya bina dışı işlemlerde de tercih edilir. Bazı holdingler de bina cam temizleme aşamalarında dahi kullanıldığı görülür. Tamamen inisiyatif durumuna göre tercih edilen türlerden biridir.

Fabrika ve Sanayi Sektörü

Fabrika ve sanayi sektörü içerisinde ağır ürünler yer alır. Bu tarz yüksek ağırlıktaki ürünlerin taşınması vinç sayesinde yapılır. Vinçler bu nedenle fazla talep gören ve kiralanan araçlardan biridir. Pendik vinç kiralama firması sayesinde istediğiniz an araç kiralamak mümkündür. Ayrıca uygun fiyat seçenekleri sayesinde her bütçeye uygun vinç türleri bulunur.

Liman ve Tersaneler

Liman ve tersane içerisinde yük gemileri barınmaktadır. Burada yüzlerce konteyner veya değişik ürün grubu karşımıza çıkar. Tonlarca ağırlıkta bulunan bu içerikler vinçler sayesinde dakikalar içerisinde transfer edilen durumlardan biridir. İnsan gücüyle saatlerce sürecek transfer aşaması vinç sayesinde pratik hale gelir.

Vinç Tarihi

Vinçler ilk olarak kavram bakımından 10. Yy içerisinde kullanılmıştır. Romalılar tarafından çeşitli nedenlerden dolayı tarif edilerek literatürde yerini almıştır. İlk kez ortaya atan kişi ise ünlü İtalyan mimar Vitruvius adlı kişidir. Direğe benzer oluşumlar ve çeşitli halat şekilleri ile mimar tarafından onuncu yüzyıl içerisinde yerini almıştır. İtalya çıkışlı olmasının nedeni ise mimari açıdan İtalya içerisinde birçok tarihi eser bulunmasıdır. Bahsedilen dönemlerde İtalya kültür başkenti olarak görülür. Ayrıca dünyaca ünlü sanat ustalarının yer aldığı ülkelerden biridir. Palangalı adı verilen ilk vinç türü 15. Yy döneminde yine İtalya içerisinde üretilmiştir. Tabi ki şuan bulunan vinç şekillerinden uzak olsa da gelişim başlamıştır. 18. Yy sonrasında ise buhar ile çalışan vinç üretimi sayesinde gelişim ilerlemiştir. Daha sonra 19. Yy içerisinde çeşitli versiyonlar ile gelişme üst perdeye taşındı. Zamanla 20.yy ve 21. Yy içerisinde gelişim artarak bugün olan halini almıştır. Şuan bulunan türlerin hepsi zamanla gelişerek oluşmuştur. Bütün vinç türlerini Ilgın Vinç İşletmeciliği firması tarafından temin etmeniz mümkündür.

Vinç Türleri Nelerdir?

Vinçler birçok türde karşımıza çıkan iş makineleridir. İlk olarak hareket şekillerine göre kategorize edilen biçimler karşımızda durmaktadır. Kule vinç türü en fazla kullanılan hareket kabiliyeti kategorisinde yerini alır. İsminden anlaşılacağı üzere kule şeklinde bulunmaktadır. Yüksek mesafelerde ve yüklü ağırlık taşımalarda kullanılan bir vinç türüdür. İkinci olarak pergel vinç denilen ve 360 derece dönüş açısına sahip vinç çeşidi gelmektedir. Burada dönüş kabiliyeti fazla olması nedeniyle uygun iş alanlarında tercih edilir. Üçüncü olarak gezgin vinç türü olarak karşımıza çıkar. Çift taraflı raylı sistem üzerinde gezgin halde hareket kabiliyeti bulunan vinç çeşididir. Dördüncü çeşitte ise tek ray vinç adından anlaşılacağı üzere tek bir ray üzerinde hareket sağlar. Son olarak ise paletli vinç türleri yaygın şekilde kullanılır. Tank paleti gibi tekerlek yerine kullanılan oluşum sayesinde yumuşak zeminde rahat hareket sağlanır. Toprak ve kum gibi alanlarda tercih edilen bir türdür. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması sayesinde hareketli vinç türlerine sahip olmanız mümkündür.

Maltepe Kiralık Vinç hizmetimize de ulaşabilirsiniz.

Vinçler ağırlık kaldırma kabiliyetine göre de kategorilere ayrılır. İlk olarak kurtarıcı vinç denilen çeşitli problem konularında insan ve olay kurtarma vinçleri yer alır. Bu türde ağırlıktan ziyade yardım etmek temel esastır. Genellikle yardım ekipleri gibi kurumlar tarafından tercih edilir. İkinci çeşitte ise sabit vinç türü yer alır. Bu türde sabit duran yüksek vinç sayesinde taşıma işlemi gerçekleşir. Üçüncü çeşitte ise teleskopik bomlu vinç gelir. Adından anlaşılacağı üzere teleskop gibi uzayıp kısalan mekanizmaya sahiptir. 200 metreye kadar uzayan vinç sık sık tercih edilir. Ayrıca 1200 tona kadar ağırlık taşınmasıyla önemli yerlerde de tercih edilir. Aşırı büyük ve ağır şeyleri taşıma noktasında faydalı olan vinç çeşididir. Son versiyonda ise sepetli vinç türüdür. Vinç ucunda bulunan sepet sayesinde insan taşıması, kurtarma, bina dışı işlemlerde veya itfaiye alanında kullanılır. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması sayesinde bütün ağırlık şekline göre kategorize edilmiş vinç türleri kiralanabilir. Gerekli iletişim kanalları sayesinde firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere hizmet ve destek konusunda memnuniyet esaslı yardım sağlanır. Ayrıca firmamız üzerinde bulunan kiralık vinç seçenekleri oldukça uygun fiyatlarda karşınıza çıkar.

Scroll to Top