Kartal Kiralık Vinç

Kartal Kiralık Vinç

Hayat içerisinde bazı zorunlu ve temel ihtiyaçlar yer alır. Bu ihtiyaçların başında taşıma ve nakliye durumları gelir. Nakliyat illa uzun mesafeler arasında olan durumları kapsamaz. Tonlarca ağırlıktaki bir ürünü 10 cm oynatmak için bile yüzlerce insana gerek duyulabilir. İnsan gücünün yetersiz olması durumunda çeşitli iş makineleri devreye girer. İş makineleri içerisinde en yaygın kullanılan türler forklift ve vinçlerdir. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması çeşitli konularda yardımcı olarak iş makinelerini müşterilere temin eder. Forkliftler ile vinç arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Forklift ürünleri alttan kaldırarak 3 4 metreye kadar yüksekliğe erişir. Daha yüksek taşımalar için vinçlere ihtiyaç duyulur. Çünkü vinçler yüksekten kaldırarak taşınacak ürünü farklı yerlere yerleştirme işlemi yapabilir. Kartal vinç kiralama şirketi sayesinde çeşitli vinç türlerine sahip olmanız mümkündür. Gerekli irtibat kanalları sayesinde firmamız ile iletişime geçerek hizmet alımı sağlanır.

Kartal bölgesi İstanbul içerisinde bulunur ve Anadolu yakasında yer alır. Anadolu yakasında bulunan ve deniz kıyısı olan çoğu yerde liman ve tersane sektörü gelişmiştir. Avrupa yakası nüfus ve yerleşme bakımından dar alana sahip olduğu için tersane bölgeleri Anadolu yakasında bulunur. Avrupa yakasında genellikle Sarıyer bölgesinde yer alırken Anadolu yakasında çok daha geniş alana sahiptir. Bu alanlardan biri de Kartal ilçesidir. Kartal ilçesinin sanayi ve liman alanında gelişme göstermesi nedeniyle vinç ihtiyacı fazladır. Şirketimiz Kartal vinç kiralama hizmeti olarak yoğun ilgi görmektedir. Sadece Kartal bölgesinde değil ayrıca İstanbul içerisinde her alanda tercih sebebi haline gelmiştir. Uzun yıllar hizmet vermesi nedeniyle tecrübeli ve öncü şirketlerin içerisinde yerini alır.

İnşaat firmaları fabrikalar, depolar, limanlar, tersaneler, santraller ve çeşitli sanayi sektörlerinden firmamıza talepler gelmektedir. Ayrıca şirketimiz içerisinde vinç kiralama ücretleri kaliteye oranla baya uygun seviyede görülür. Bu nedenle Kartal vinç kiralama hizmeti popüler şekilde tercih edilmektedir. İnternet sitesinden veya gerekli irtibat kanallarından istenilen vinç kiralama işlemi sağlanabilir. Ayrıca sektörde yeniyseniz veya ilk defa vinç temini sağlanacak ise şirketimiz gerekli bilgileri size iletecektir. İhtiyacınız olan vinç modelinin tespitini sizin için önden yapmaktadır. Çünkü günümüzde onlarca vinç çeşidi bulunur. İşleve göre, ağırlığa göre, harekete göre ve çeşitli durumlara bakılarak vinç kiralama işlemi gerçekleşir.

Kartal Kiralık Vinç

Vinç Kiralama Sebepleri Nelerdir?

Vinç kiralamak lüks gibi görünse de aslında tasarruflu oluşumlardan biridir. Tonlarca ağırlıktaki bir ürünü kaldırmak için yüzlerce insan gücüne ihtiyaç duyulur bu nedenle vinç kiralamak daha mantıklı hale gelir. Vinç kiralamak için yüzlerce sebep bulunsa da en önemlileri şunlardır:

Emek Gücü Tasarrufu

Vinçler sayesinde fazla insan ve emek israfı tasarrufu sağlanır. Vinçler yüzlerce kişinin yapacağı işi kısa ve pratik şekilde hallederek boşa giden emeği engeller. Bu sayede emek israfı veya emek gücü tasarruf dengesi sağlanmış olur.

Vakitten Tasarruf Etme Olanağı

Vinçler büyük ağırlıkta bulunan ürünleri taşıma işlevine yarar. Bazı durumlarda bin tona kadar ağırlık taşıma kapasiteleri bulunur. Buda vakit veya zaman kazanımı açısından önemlidir. İnsan aracılığı sayesinde günlerce sürecek transfer aşaması vinçler sayesinde dakikalar içerisinde tamamlanır. Bu nedenle doğru yerlerde vinç kiralama hizmeti almak temel ihtiyaç olarak görülür. Kartal vinç kiralama hizmeti bu nedenle yoğun ilgi gören hizmetlerden biridir.

Uygun ve Ekonomik Fiyat Seçenekleriyle İş Görmek

Vinçler pahalı ve lüks gibi gelse de aslında binlerce insanın işini görür. Bin ton ağırlığında bir konteyner binlerce kişi tarafından anca taşınabilir. Buda onca insana maaş, yemek, yol, sigorta gibi masraflar ortaya çıkarır. Fakat vinç kiralama sayesinde bütün masraflar ortadan kalkar. Sadece vinç gideri ortaya çıkarak büyük maddi tasarruf sağlanır. Kartal vinç kiralama şirketi uygun fiyat seçenekleri ile hizmet veren kurumlar arasında yerini alır.

İşçi ve İş Ortamının Güvenli Hale Gelmesi

Vinçler sayesinde tonlarca ağırlıktaki ürünler çeşitli yerlerden başka yerlere aktarılır. Bu durum insanlar aracılığı ile yapıldığında çeşitli iş kazaları ortaya çıkabilir. Özellikle günümüzde iş kazaları nedeniyle ölen ve yaralanan insan sayısı bir hayli fazladır. Yüksekten düşen, vücudunu çeşitli bölgelerini makinelere kaptıran veya üzerine ağırlık düşen insanlar maalesef vardır. İnsan gücü ile taşınma sağlanması durumunda ölümcül sonuçlar ortaya çıkabilir. Vinçler bütün bu tehlikeleri ortadan kaldırarak iş güvenliğini sağlar. Ancak vinç kiralanan firmanın kalitesi ve güvenilirliği de önemlidir. Bu nedenle Kartal vinç kiralama firması gibi yerlerle çalışmak daha doğru olacaktır.

Stres Azaltma Olanağı Sağlar

İş alanları ve yüklü ağırlık taşınan alanlar gergin ortamlardır. Çünkü herhangi bir aksilik sonucunda büyük maddi zararlar veya ölümcül kazalar ortaya çıkabilir. Vinçler pratik taşıma yöntemi sayesinde iş alanları içerisinde bulunan stres oranını minimuma indirir. Bu sayede keyifli ve huzurlu iş ortamı oluşur. Kartal vinç kiralama hizmeti sayesinde firma içi huzurun sağlanmasında yardımcı olunur.

Yukarıda belirtilen sebepler vinç kiralama hizmeti almak için temel olarak bulunan nedenlerdir. Bu sebeplerin haricinde yüzlerce durumdan dolayı kiralama işlemi yapılabilir. Ancak satın alma veya kiralama hizmeti alırken güvenilir şirketler ile çalışmak önemlidir. Ilgın Vinç İşletmeciliği şirketi gibi işinin ehli ve güvenilir firmalar ile çalışmak gerekir. Aksi halde mağduriyet ihtimali artarak kalitesiz hizmet alınabilir.

Kadıköy Kiralık Vinç Hizmetimize de hemen ulaşabilirsiniz.

Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Vinç çeşitleri özelliklerine ve kullanım amaçlarına göre değişir. Genellikle çeşitli özelliklere göre kategorize edilmektedir. Yaygın olarak hareket türüne göre kategoriye ayrılmış vinç çeşidi bulunur.

  • Sabit vinç, isminden belli olacağı üzere yerinde sabit durarak kullanılan çeşittir.
  • Lastik tekerlekli vinç çeşidi, kamyonet veya kamyon gibi araç üstünde görülen vinç çeşididir.
  • Kule vinç türü, yüksek ve dik duran kule biçiminde olan vinç çeşididir. Yükseklik olarak önemli alanlarda yoğun kullanıma sahiptirler. Ayrıca fazla ağırlık kaldırmaları sayesinde tercih sebebi haline gelir.
  • Paletli vinç çeşidi, tank tekerleği yani palet ile kullanılan vinç türüdür. Normal lastik tekerler yerine palet sayesinde pratik kullanım sağlanır. Yumuşak yer zemini ve toprak alanda tercih sebebi haline gelmektedir. Çamur ve çeşitli hava koşullarında pratiklik sağlayan vinç çeşididir.
  • Ray üzerinde hareket eden vinç türü, demir ray üzerinde ileri geri giderek hareket etmektedir. Sağ sol veya ileri geri gitmesiyle kullanılan çeşittir.
  • Köprü biçiminde vinç türü, yüksek alanlara entegre edilen çeşitlerden biridir. Çatı katı veya yüksek alanlara monte edilebilir. 50 ton ağırlığa kadar taşıma kapasiteleri bulunarak kullanılır.

Yukarıda bulunan vinç türleri Ilgın Vinç İşletmeciliği şirketi içerisinde yaygın halde kullanılan iş makineleridir. İsteğe göre kiralanarak dilediğiniz alanda kullanım mümkündür. Hareket biçimine göre kategorize edilen vinç türleri haricinde ağırlık kapasitesine göre de kategori bulunur. Ağırlığa göre çeşitlenen vinçler şunlardır:

Teleskopik bomlu vinç çeşidi, uzayıp kısalan 200 metre uzunluğa erişebilme yeteneğine sahip olan çeşittir. Genellikle 1200 tona kadar taşıma kapasitelerine sahip araçlardan biridir. Bu nedenle kullanım alanı yaygındır. Teleskop gibi uzayıp kısalması nedeniyle adını buradan almaktadır.

Halat şeklinde vinç türü, baraj veya köprü tarzı alanlarda kullanımı yaygın olan vinç çeşididir.

Scroll to Top