Sancaktepe Kiralık Vinç

Sancaktepe Kiralık Vinç

Gündelik hayatımızın içerisinde çeşitli ağırlık veya yük kaldırma ihtiyaçları doğar. İnsan gücü belirli sınırlar içerisinde yer aldığı için büyük makinelere veya araçlara ihtiyaç duyulur. Tercih edilmesi halinde insan gücünden ve gereksiz masraftan tasarruf sağlanarak işler pratik halde tamamlanır. Gelişen teknoloji sayesinde iş makineleri ve yük kaldırma ürünleri bambaşka seviyelere ulaşmıştır. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması olarak ihtiyaç dahilinde çeşitli iş makineleri tahsisi yapılır. Yük kaldırma noktasında genellikle forklift veya vinç tercihi yapılır. Forkliftler depo tarzı yerlerde daha sık tercih edilir. Çünkü kaldıraç sistemi ile ürünleri alttan kaldırarak taşıma sağlar. Ayrıca belli ağırlık üzerinde kaldırma gücünde yetersiz olurlar.  Vinçlerde ise durum ve süreç daha farklı şekilde karşımıza çıkar. Vinçler aşırı yüksek ağır ürün taşıma işlemlerini de gerçekleştirebilir. Ayrıca yüksekten ürün kaldırma sistemiyle yüksek mesafelere erişim sağlar. Bu nedenle vinç kiralama isteği ülkemizde her alanda sık sık görülür. Sancaktepe vinç kiralama şirketi sayesinde istenilen her türlü vinç erişimi sağlanır.

Ilgın Vinç İşletmeciliği firması uzun senelerdir hizmet veren tecrübeli firmalardan biridir. Bu nedenle çeşitli sektörlerde vinç ihtiyacı olması nedeniyle fazla miktarda tercih edilir. Şirketimiz vinç alanında öncü olmasının yanı sıra güvenilir hizmet politikasını benimsemiştir. Vinç kullanımı basit gibi görünse de olası sorunlar olması halinde ölümcül kazalar dahi ortaya çıkabilir. Binlerce ton ağırlıkta ürün taşınırken vinç içerisinde olacak herhangi sorun tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle güvenilir şekilde hizmet veren vinç kiralama şirketleriyle çalışmak gerekir. Çünkü kiralanan vinç temini haricinde bakımı da önemlidir. Bazı kalitesiz firmalar eski model vinçler ile hizmet verirler. Ayrıca vinçlerin rutin bakımlarını aksatan firmalar sık sık görülmektedir.

Sancaktepe Kiralık Vinç

Vinç satın almak günümüz ekonomisi içerisinde maalesef zorlayıcı durumlardan biridir. Vinçler büyük ve özel araçlar olması nedeniyle satın alma durumlarından yüksek fiyattan tedarik edilir. Ayrıca genellikle belli dönemlerde tercih edilmesi nedeniyle satın alma işlemi mantıksız görülebilir. Satın alma işlemi yapacak firmanın sürekli ve düzenli vinç ihtiyacı olması gerekmektedir. Ayrıca gelir sayesinde vinç satın alma ücretini amorti edecek kazanca da sahip olması beklenir. Bu nedenlerden ötürü vinç satın alma işlemi yerine genellikle kiralama işlemi daha çok tercih edilir. Bir kaç aylık işler için istenilen sürelerde kiralanarak ihtiyaç giderilmesi daha uygun bulunur. Sancaktepe vinç kiralama şirketi olarak istenilen her türlü vinç türü firmamızda yer almaktadır. Ayrıca firmamız hizmet ve fiyat dengesi bakımından daha uygun fiyat seçenekleri ile karşınıza çıkmaktadır. Her bütçeye uygun fiyat seçenekleri sayesinde sizleri memnun etmek adına hizmet verilir. Gerekli iletişim kanalları sayesinde firmamız ile kontak kurmanız yeterli olacaktır.

Vinç Kiralama Nedenleri Nelerdir?

      Vinç kiralamak için binlerce sebep olmasına rağmen bazı nedenler fazlasıyla önem taşır. En önemli vinç kiralama nedenleri şunlardır:

 • Vakit tasarrufu, insan gücüyle yapılamayacak işler vinçler sayesinde çok kısa sürede halledilir. İnsan gücüyle günlerce sürecek iş vinç kiralama hizmeti sayesinde dakikalar içerisinde tamamlanır. Bu nedenle süre olarak tasarruf sağlanır.
 • İş güvenliği ve işçi güvenliği ortamı sağlanması, vinçler yüksek ağırlıkta ürünleri taşıyarak tehlikeli durumların önüne geçer. İnsan gücüyle tonlarca ağırlıkta ürün gruplarını taşımak büyük sorunlara yol açabilir. Günümüzde binlerce iş kazası vakasına rastlamak mümkündür. İşçinin makinelere sıkışması veya yüksekten düşmek gibi durumlar maalesef görülmektedir. Ayrıca ağır cismin insanın üzerine düşmesi gibi durumlarda bulunur. Bütün bu güvenlik sorunları vinç kiralama hizmeti sayesinde ortadan kalkar. Ancak vinç kiralama desteği alınacak firma seçimi de bir hayli önemlidir. Ilgın Vinç İşletmeciliği şirketi gibi işinin ehli yerler ile çalışmak daha doğru olacaktır.
 • Maddi ve ekonomik tasarruf, vinçler yüzlerce insanın yaptığı işi tek başına yapar. Aşırı ağır ürünleri kaldırmak için yüzlerce insan çalıştırmak gerekebilir. Bu nedenle maaş, yok gideri ve yemek gideri gibi ihtiyaçlar ortaya çıkar. Ayrıca her işçiye sigorta yapma zorunluluğu nedeniyle ekstra giderlerde doğacaktır. Vinçler bütün bu aşamalarda olacak maddi kayıpları önleyerek tasarruf sağlayan araçlardan biridir. Lüks ve pahalı gibi gelse de aslında genele bakıldığında büyük fayda sağlayan araçlardır.
 • Zorlu hava koşullarına dayanıklı, vinçler her türlü hava durumlarına direnmesi sebebiyle tercih edilir. Aşırı soğuk hava veya çok sıcak havalarda da kullanımı mümkündür. Binlerce ton ağırlığındaki ürünler zorlu hava durumları içerisinde de taşınır. Bu sayede tehlikeli durumlar önlenerek insan güvenliği sağlanmış olur.
 • Vinç satın almanın külfetli olması, vinçler efektif araç olması nedeniyle satın alma aşaması pahalıdır. Yüklü fiyatlar vermek istemeyen insanlar çeşitli ihtiyaçlardan dolayı kiralama seçeneğini daha cazip bulur. Çünkü vinçlere yılın belli iş dönemlerinde ihtiyaç duyulur bu nedenle kiralama hizmeti daha mantıklı gelir. Satın alma işlemi yapmak isteyen firmaların aralıksız iş yapacak güçte olması gerekir. Sancaktepe vinç kiralama firması sayesinde istenilen her türlü vinç temin edilir.

Yukarıda belirtilen durumlar vinç kiralama sebeplerinden sadece belli başlı olanlarıdır. Vinç kiralama işlemleri için Sancaktepe vinç kiralama firması tercih edilebilir. Uygun fiyat seçenekleri sayesinde her bütçeye hitap eden yapıya sahibiz. Çeşitli iletişim kanalları sayesinde şirketimiz üzerinden destek almanız mümkündür.

Pendik Kiralık Vinç Hizmetimize de ulaşabilirsiniz.

Vinç Türleri Nelerdir?

Vinç türleri kullanım özelliklerine göre iki türe ayrılır. Hareket kabiliyetlerine göre olarak bulunan vinç modelleri ve ağırlık kaldırma kabiliyetine göre sınıflandırılan vinçler olarak karşımıza çıkar. Hareket kabiliyetlerine göre sınıflandırılan vinçler şunlardır:

 • Kule vinç modeli, isminden belli olacağı üzere kule tarzında bulunan çeşittir. Yüksek ağırlık taşıması nedeniyle çeşitli inşaat alanlarında ve tersanelerde tercih sebebi haline gelmiştir.
 • Paletli vinç modelleri, tankların tekerlek kısmı gibi pakete sahip türdür. Yumuşak zemin için uygun olması nedeniyle çeşitli toprak alanlarında tercih edilir. Bu vinçler zorlu hava olayları nedeniyle çamur olan zemin içinde uygundur.
 • Lastik tekerlekli vinç modeli, palet vinçten tam aksi durum görülür. Lastikli tekerlek üzerine entegre edilerek kullanımı sağlanır. Genellikle kamyon gibi araç üzerlerine monte edilerek yol kenarlarında görmek mümkündür. Sert zemin içerisinde tercih edilen vinç çeşididir.
 • Gezer köprülü vinç modeli, gezgin olarak kullanılan ve 360 derece dönme özelliğine sahip vinç türüdür.
 • Ray üzerinde hareket eden vinç modeli, raylı sistem üzerinde gidip gelen çeşittir. Sağa sola veya ileri geri hareket eden ve soğuğa dayanıklı modellerdir. Soğuk dayanması nedeniyle maden ocakları gibi alanlarda kullanılır.

Yukarıda belirtilen modeller hareket yeteneğine göre kategorize edilmiş vinçlerdir. Bütün modeller Ilgın Vinç İşletmeciliği firması içerisinde yerini alır. Ayrıca firmamız içerisinde yer alan ağırlık kaldırma kabiliyetine göre sınıflandırma yapılmış vinçler şunlardır:

 • Teleskopik bomlu vinç modeli, isminden anlaşılacağı üzere teleskop gibi uzayıp kısalması sayesinde efektif hizmet verir. 200 metre hatta 250 metre gibi yüksekliğe dahi erişen modelde 1200 tona kadar kaldırma kabiliyetine sahiptir. Yüksek ağırlık kaldırma noktasında sık sık tercih edilen modellerden biridir.
 • Sepetli vinç modeli, ucunda sepet bulunan ve insan kaldırmaya yarayan türdür. İtfaiye ve yardım kurtarma ekipleri tarafından tercih edilir.
 • Sabit vinç modeli, sabit durarak kaldırma işlemi yapan stabil vinç türüdür. Sancaktepe vinç kiralama firması sayesinde bütün ağırlık kaldırma gücündeki vinç türleri temin edilebilir.
Scroll to Top