Maltepe Kiralık Vinç

Maltepe Kiralık Vinç

Yaşamın her alanında çeşitli iş makineleri kullanım ihtiyacı doğar. Gelişen teknoloji ve kullanım amaçları nedeniyle insan gücüne duyulan ihtiyaç bazı alanlarda azalır. Yüzlerce insanın uzun süre içerisinde yapacağı iş gücünü çeşitli makineler veya araçlar dakikalar içerisinde yapar. Bu sayede süreden ve masraftan tasarruf sağlanır. İş makinelerin en yaygın olanları forklift ve vinç olarak karşımıza çıkar. Forklift makineleri genellikle 2 3 metre yukarıya kadar kalkabilirler. Alttan kaldıraç sistemiyle yukarı doğru taşıma sağlanır. Ancak vinçlerde süreç ve durum tam tersi işler. Yukarıdan fazla yüksekliğe kadar kaldırılan ağırlıklar sayesinde taşıma işlemi gerçekleşir. Maltepe vinç kiralama firması sayesinde istenilen modele erişmek mümkündür.

Maltepe bölgesi İstanbul ilçesinin Anadolu yakasında bulunur. Anadolu yakasında birçok tersane ve liman yerleşkesi olması nedeniyle binlerce vinç kiralama ihtiyacı ortaya çıkar. Maltepe vinç kiralama firması uzun yıllardır sektörde bulunan ve çeşitli iş makineleri temin eden öncü şirketlerden biridir. Bu nedenle sadece Maltepe bölgesinde değil, ayrıca tüm İstanbul içerisinde talep görmektedir. Hatta Türkiye içerisinde başka şehirlerden de şirketimize yoğun talep gelmektedir. Firmamız ile çeşitli sitelerden veya iletişim kanallarından iletişim kurarak istenilen vinç kiralama seçeneklerine erişmeniz mümkündür. Ayrıca bütün vinç türleri firmamız içeriğinde yer almaktadır. Vinçler çeşitli kullanım amaçları nedeniyle farklı kategorilere ayrılmaktadır.

Vinç Kullanım Alanları

Vinçler birçok alanda ve amaçta kullanılan araçlar olarak karşımıza çıkar. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması olarak her alana araç tahsisi yapılarak müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Vinç Kullanım alanları şunlardır:

 • Kurtarma işlemleri, vinç kullanımı için çeşitli yardım kurumları ve alanlarda kurtarma işlemleri yapılır. Özellikle yüksek alanda bulunan kişilerin hatta hayvanların zor durumlarda kalması durumlarında vinçler yaygın halde görülür.
 • İtfaiye alanları, söndürme işlemleri yapılırken çeşitli vinç kiralama hizmetine başvurulur. Çünkü itfaiyeler yangın sırasında üst katlara erişim noktasında vinç kullanma işlemi yaparlar. Özellikle sepetli vinç sayesinde insan taşıyarak yangın alanı kontrol altına alınır.
 • Sokak aydınlatma ve bina dışı işlemlerde, vinçler yüksek alanlara erişmesi nedeniyle yüksek alanlarda sepetli vinç çeşidi yaygın halde kullanılır. Bu sayede oluşan çeşitli sorunlar ve işlemler çözülerek sorun giderimi sağlanır.
 • Elektrik santralleri, yüksek santrallerde vinç tercihi sık sık rastlanan durumlar arasında yerini alır.
 • İnşaat sektöründe, bina ve çeşitli yapı aşamalarında iş makineleri ve vinç fazla miktarda kullanılır. Çünkü ağır ve yüklü ürün taşıma noktasında insan gücü yetersiz kalabilir. Vinçler yüksek ağırlık kaldırma kabiliyetine sahip olması nedeniyle inşaat alanında fazla sayıda görülür. Genellikle kiralama olarak vinç temini sağlanarak inşaat sektöründe yerini alır. Bu nedenle Maltepe vinç kiralama hizmeti yoğun ilgi görmektedir.
 • Liman ve tersane alanlarında, vinçler yüksek ağırlıktaki maddeleri taşıması nedeniyle tonlarca ağırlığı kaldırabilir. Yüzlerce hatta binlerce ağırlıktaki gemi yükleri dakikalar içerisinde aktarılır. İnsan gücüyle yapılamayacak veya zorlayacak durumlar bu sayede basite indirgenmiş olur.

Vinç Türleri Nelerdir?

Vinçler çeşitli işlevlere göre ve özelliklerine bakılarak türlere ayrılır. Bu türler oluşturulurken birçok özellik göz önünde bulundurulur. İlk olarak hareket özelliğine göre sınıflandırma işlemi görülür. Hareket kabiliyetlerine göre vinç çeşitleri şunlardır:

 • Kule vinç türü, adından anlaşılacağı üzere kule şeklinde bulunan ve yüksek ağırlık kaldıran çeşittir. Yüksek olarak fazla yukarı çıkması nedeniyle geniş alanlarda tercih edilmektedir. Yarım ton ve üzeri için tercih edilen ve 50 tona kadar taşıma kapasitesi bulunan vinçlerdir. Ayrıca 15 metre ve üzeri için genellikle tercih edilmektedir.
 • Paletli vinç çeşidi, tankların tekerlek kısmında bulunan paketlerinin aynısı bu çeşitte görülür. Sonucunda kullanım kolaylığı sağlayan vinçler arasında yerini alır. Özellikle inşaat alanları içerisinde fazla sayıda kullanımı görülür. İnşaat alanları ve zemini çeşitli durumlar nedeniyle yumuşak zemin alanlarına sahiptir. Kum, çamur veya toprak gibi alanlar yumuşak olması nedeniyle lastik tekerlek zorlanma yaşar. Ayrıca çeşitli hava olayları nedeniyle cıvık hale gelen zeminlerde lastik tekerlek göçme yapabilir. Bütün bu nedenlerden ötürü paletli vinç kullanımı ve kiralama olayı sık sık görülür. Maltepe vinç kiralama firması sayesinde istenilen paletli vinç çeşitlerine erişmek mümkündür.
 • Lastik tekerlekli vinç çeşidi, adından anlaşılacağı gibi lastikli araç üzerine monte edilen vinçlerdir. Kamyonet veya kamyon gibi araçlar üzerine entegre edilmesi sayesinde işlem görür. Bu nedenle insanlar tarafından tercih edilen vinç çeşitleridir. Ağır olması sebebiyle sert zemin üzerinde kullanım alanı bulunur. Cadde, yol kenarı gibi noktalarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Maltepe vinç kiralama şirketi içerisinde yaygın halde bulunmaktadır.
 • Gezgin köprülü vinç çeşidi, adından anlaşılacağı üzere çeşitli hareket yeteneklerine sahip vinç türüdür. 360 derece hareket edebilmesi nedeniyle çeşitli alanlarda tercih edilerek kullanılır. 1 ile 50 ton aralığında kaldırma gücüne sahip olması nedeniyle kullanımı kolaydır.
 • Ray üzerinde hareket eden vinç türü, adından anlaşılacağı üzere raylı sistem üzerinde gidip gelebilen efektif aletlerdir. Duruma göre tek doğru parçası üzerinde gidip gelebilirken bazı sistemlerde sağa sola doğruda hareket edebilir. En önemli özellikleri arasında yüksek soğukluklara karşı dayanıklı olması bulunur. Özellikle kış aylarında ve zorlu hava koşullarında tercih edilen vinç çeşididir. Soğukluk bakımından -50 dereceye kadar dayanması nedeniyle yer altı işlerinde de kullanılır. Demir madeni, maden ocakları ve yer altı kazı çalışmaları yapılırken tercih edilen vinçlerdir. Çünkü maden alanları soğuk ve zorlu hava şartlarına sahip bölgelerden biridir. Maltepe vinç kiralama firması sayesinde raylı vinç çeşitlerini de uygun fiyatlara temin etmek mümkündür.

Yukarıda belirtilen vinç türleri hareket yeteneğine göre sınıflandırma yapılan çeşitlerdir. Bu sayede insanların hangi harekete ihtiyacı var ise vinç tercihini ona göre yaparlar. Tamamen müşterinin kendi insiyatif durumu ile alakalıdır. Hareket kabiliyetleri haricinde ağırlık kaldırma yeteneğine göre kategoriye ayrılan vinçlerde bulunur. Ağırlık kaldırma yeteneğine göre sınıflandırılan vinçler şunlardır:

 • Kurtarıcı vinç türü, adından anlaşılacağı üzere çeşitli kurtarma operasyonu sırasında tercih edilen vinç çeşitleridir.
 • Sabit vinç türleri, stabil olarak duran ve kaldırma işlemi yapan vinç çeşididir. Genellikle imalathane tarzı bölgeler içerisinde tercih edilir. Bazı liman ve tersanelerde de kullanıldığı görülür. Ilgın Vinç İşletmeciliği firması sayesinde sabit vinç temini de mümkündür.
 • Sepetli vinç türleri, isminden anlaşılacağı gibi ucunda sepet barınan vinç çeşididir. Vinçler bazı durumlarda insan taşıyabilirler. Sepetli vinçler sayesinde insan taşıma noktasında yardımcı olurlar. İtfaiye alanında sepetli vinç kullanımı yaygın şekilde tercih edilir. Ayrıca bina dışında klima işlemleri veya dış kaplama gibi durumlarda da görülür. Bununla birlikte sokak lambaları ve santraller içinde tercih edilmektedir. Maltepe vinç kiralama hizmeti almak isteyen kişiler gerekli kanallardan iletişim kurarak istediği vinç türünü belirtebilir.
 • Teleskopik bomlu vinç çeşidi, uzun ve kısa şekilde kullanılan teleskop benzeri vinç türüdür. Bu vinçler 200 metre uzunluğa dahi erişebilmesi nedeniyle yükseklik isteyen noktalarda tercih edilir. Ayrıca ağırlık olarak baya güçlü olması da araçları ön planda tutar. 1000 ton hatta bazı durumlarda 1500 ton gibi ütopik ağırlıkları da kaldırarak insan gücünün yetmediği durumları halleder.
Scroll to Top