Şile Kiralık Vinç

Şile Kiralık Vinç

Günümüzde gelişen teknoloji ve kentleşme oluşumundan dolayı inşaat sektöründeki devrim artmıştır. Özellikle kentsel dönüşüm ve çeşitli yeni inşaat alanları sayesinde emlak sektöründe hareketlilik görülür. Bütün hareketlilik sonucunda inşaat alanında kullanılan malzeme ve materyaller önem kazanmıştır. İnşaat yapımında kullanılan en önemli araç gereçler arasında dozer ve vinç gelmektedir. Bu tarz araç ve gereçlerin kiralık olarak teminatı da mümkündür. Kullanım açısından temel ihtiyaç olarak görülen vinç ve türevi araçları uygun bütçelere kiralama seçenekleri bulunur.

İnşaat sektörünün yanı sıra sanayi sektöründe de vinçlere ihtiyaç duyulur. Vinç yüksek ağırlıktaki yapıları kaldırmaya ve taşımaya yarayan araçlardır. Bu nedenle emlak yapıları içerisinde bulunan olmazsa olmaz olaylardan biridir. Vinç satın almak her firma için maalesef olası durumlar arasında bulunmaz. Firmalar ekonomik şartlardan dolayı veya imkanlar dahilinde vinç kiralama seçeneklerine yönelirler. Bu noktada güvenilir ve kaliteli şirketler ile kontak kurmak istenir. Şile vinç kiralama hizmeti sayesinde güvenilir ve üst düzey destek almak mümkündür.

Şile ilçesi İstanbul içerisinde yer almasına rağmen şehir bitiminde ücra alanda yer alır. Neredeyse İstanbul dışında sayılan bölge denizcilik, nakliye ve liman bakımından yüksek kullanıma sahiptir. Çeşitli tersaneler ve liman bakımından zengin olan Şile vinç kiralama hizmetine ihtiyaç duyan yerlerden biridir. Şile vinç kiralama olarak firmamız üzerinden seçenekleri değerlendirmek mümkündür. İşleve ve kullanım alanına göre yüzlerce vinç türü sayesinde sektörde rahata ermeniz mümkündür.

Şile vinç kiralama şirketi sayesinde uygun fiyat seçenekleri ile çeşitli vinç kullanımlarına erişmeniz mümkündür. Firmamız uzun yıllar deneyim sahibi olmanın neticesinde sektörde popüler olarak yer alır. Kişisel tercih sebebi nedeniyle vinç kiralama desteğini üst seviyede almak firmamız sayesinde mümkündür. Tek yapmanız gereken çeşitli iletişim kanallarından firmamız ile kontak kurmak olacaktır. Şile vinç kiralama şirketi olarak sizlere verimli iletişim ile yardımcı olunur.

Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Şile Kiralık Vinç

Vinçler çeşitli inşaat alanları haricinde birçok sektörde kullanılır. Bu nedenle amaca ve işleve göre türleri değişkenlik gösterir. Şile vinç kiralama firması olarak her türden vinç seçenekleri bulunur. Vinçler kendi içerisinde çeşitli kategorilere ayrılır. Bu kategoriler şunlardır:

  • Kule Vinç
  • Pergel Vinç
  • Sepetli Vinç
  • Gezgin Vinç
  • Tek Ray Vinç

Yukarıda bulunan vinç seçenekleri çeşitli nedenler ile kategorilere ayrılmıştır. Hareket biçimlerine veya sabit oluşları da sınıflandırma sebeplerinden biridir. Ayrıca manevra kabiliyeti ve kaldırılan ağırlıkta vinç çeşitlerini ortaya koyan durumlar arasında yerini alır. Şile vinç kiralama hizmeti sayesinde dilediğiniz her kategoride vinç erişimi mümkündür. Firmamız sizlere gerekli fizibilite çalışmasını sunarak ihtiyacınız olan aracı temin etmektedir. Müşteri memnuniyeti politikasını benimsemiş Şile vinç kiralama firması sayesinde uygun fiyatlar ile tasarruf etmeniz basittir. Piyasada en uygun vinç kiralama seçenekleri firmamız içerisinde yer alır. Kalite ve bütçe dengesine bakıldığında fiyat seçenekleri aşırı uygun halde bulunmaktadır.

Kule Vinç

Kule vinç isminden belli olacağı gibi kule biçiminde bulunan vinç türüdür. Genellikle inşaat alanında ve çeşitli liman merkezlerinde kullanım alanı bulunur. Kule vinç genellikle yüksek ağırlıklı taşımacılığa uygun sağlam makinelerden biridir. Çok fazla hareket yöntemi bulunmasa da yüksek ağırlıklar için tercih sebebidir. Kule vinç içerisinde yönetim, merkezi ortasında bulunan bölme tarafından yapılır. Kontrol merkezi sayesinde taşımacılık yönetilecek nakliye sağlanır.

Pergel Vinç

Pergel vinç türü harekete bağlı olarak oluşmuş vinç çeşididir. İsminden belli olacağı üzere pergel hareketine sahip araçtır. Dairesel manevra yeteneğine sahip vinç türünde hareket kabiliyeti üst düzeydedir. 360 derece hareket edebilen vinç istenilen açı veya derecelerde ayarlanabilir. Bu sayede kullanım bakımından konforlu alan sunmaktadır. Çeşitli alana monte edilerek kullanımı da mümkün olacaktır.

Sepetli Vinç

Sepetli vinç türünde adından anlaşılacağı gibi sepet bulunmaktadır. Vinç uç kısmında sepet bulunması nedeniyle sepetli vinç ismini almaktadır. Merdiven görevi olarakta kullanılan sepet çeşitli alanlarda sık sık kullanılır. İtfaiye ve insan taşıma amaçları içerisinde kullanımı fazladır. Sokak aydınlatma onarımı sırasında insan taşıması sebebiyle de tercih edilir. Aynı şekilde enerji sektöründe de sık sık kiralanan vinç türüdür. Şirketimiz Şile vinç kiralama seçenekleri sayesinde uygun fiyatlarda sepetli vinç araçlarına sahiptir. Gerekli iletişim kanallarından talep verilmesi yeterli olacaktır.

Gezgin Vinç

Gezgin vinç türünde hareketine göre isimlendirme yapılmıştır. Hareket ve manevra kabiliyeti üst düzey olan gezgin vinç iki yanında raya sahiptir. Özel olarak üretilen bu vinçler genellikle makine dairesi ve çeşitli santrallerde kullanılır. Kullanım alanı olarak kısıtlı olmasına rağmen bazı sektörlerde olmazsa olmaz konumda bulunur. Özellikle hareket olarak gezgin vinç ihtiyacı olan birçok iş kolu bulunur. Şile vinç kiralama kurumu sayesinde özel üretim gezgin vinç erişimi mümkündür.

Tek Ray Vinç

Tek Ray vinç türünde ağırlık kaldırma kabiliyeti öteki türlere nazaran daha sınırlıdır. Tren rayı tarzı ray sistemi üzerinde ileri geri hareket kabiliyeti bulunur. Tek doğrusal çizgi şeklinde hareket ederek git gel yaparak aktarım ve taşıma sağlar. Alan kısıtlaması bulunan yerlerde veya şirket depolarında tercih edilen taşıma türlerinden biridir. Büyük ve çok ağır taşımacılıktan ziyade belli sınırda taşımacılık için pratiktir.

Vinç Kullanım Amaçları ve Alanları

Vinçler çeşitli alanlarda ve amaçlarda kullanılan araçlardır. En yaygın kullanımı inşaat sektörü olmasına rağmen çeşitli sektörlerde de kullanılır. Özellikle hangar, gar, liman, tersane gibi alanlarda sık sık karşımıza çıkar. Çeşitli yük gemilerinde büyük ve ağır konteyner içerikleri bulunur. Konteyner fazla ağır olduğu için insan gücü ile taşınması aşırı zor ve yorucudur. İnsan gücü ile yüzlerce bireyin taşıyacağı konteyner vinç sayesinde dakikalar içerisinde aktarılır. Bu nedenle liman alanında vinç kullanımı yaygın olarak görülür. Şile vinç kiralama firması olarak her alana ve bölgeye vinç tahsisi yapılmaktadır.

Sultanbeyli Kiralık Vinç Hizmetimize de ulaşın.

Vinçler sadece inşaat ve liman alanında değil ayrıca insan taşıma noktasında da kullanılır. Örneğin, itfaiye hizmetlerinde kurtarılmaya muhtaç kişiler için sepetli vinç tercih edilir. Ayrıca yangın söndürme aşamalarında da vinç tercihi görülmektedir. Yüksek yerde bulunan insan yardımı veya çeşitli problem çözümleri için vinç sık sık kullanılır. Sokak ve caddelerde bulunan lamba sorunları veya elektrik direk problemleri gibi durumlarda da devlet tarafından vinç tahsisi yapılır. Özel kurumlar ise Şile vinç kiralama firması gibi yerlerden uygun fiyatlarla vinç kiralayabilir. Bu sayede pratik kullanım sağlanarak sorunlar çözülür.  Vinç kullanımı herkesin yapacağı durumlardan biri değildir. Kullanım için çeşitli özel ehliyet sahibi olmak gerekir. İş makinelerini kapsayan özel operatör ehliyetleri olmayan bireylerin bu tarz araçları kullanması yasaktır. Bu nedenle ağır makineler kullanan kişilerin özel olarak seçilmesi gerekir. Çünkü büyük ağırlıklar taşıması nedeniyle büyük kazalar meydana gelebilir. Hatta bazı durumlarda insan taşıması nedeniyle ölümcül vakalar dahi görülebilir. Şile vinç kiralama firması sayesinde bu konularda da bilgi almanız mümkündür.

Scroll to Top